Horská kola Silniční cyklistika Běžecké závody Běh na lyžích Ostatní aktivity
01  02  03  04  05 01  02  03  04  05 01  04  05 02 02
Taurská cyklostezka, zájezd s CK Kudrna Brno (3.-7.6.2002)

středa - 3.7.2002

Ve středu odpoledne se za krásného letního počasí začala celá naše skupina shromažďovat na parkovišti u budovy Policie ČR v Šumperku. Celý zájezd byl cestovní kanceláří Kudrna charakterizován jako jednoduchý, vhodný zejména pro rodiny s dětmi a méně zdatné cyklisty. Na své si samozřejmě mohli přijít i bikeři specialisté, pro které bylo na cestě připraveno dost chuťovek v podobě náročných stoupání do horských sedel. Proto možnost odcestovat na aktivní dovolenou využila spousta členů našeho sportovního sdružení.

Zájemců bylo nakonec tolik, že cestovka musela objednat celý autobus pouze pro naši skupinu! Okolo čtvrté hodiny odpolední tak začalo nakládání veškerých věcí i našich miláčků (tedy biků). K vidění mohla být horská kola snad všech tuzemských prodejců, neztratila se však ani kola silniční a trekinková. Asi po hodině usilovné práce bylo vše naloženo a my mohli vyrazit směrem na Zábřeh, kde jsme naložili zbytek výpravy. Zatímco zábřežští cykloturisté nakládali, šumperáci svlažovali zaschlá hrdla v pivnici zábřežského Motelu. Po rozloučení se všemi rodinnými příslušníky jsme se vydali do Brna, kde nás již netrpělivě očekávali průvodci celé akce.

Ti hned po nástupu do autobusu poslali do davu dva "presenty" v podobě Ferneta Citrus a Ferneta Classic, čímž si zajistili přízeň velké části skupiny (alespoň pro tento večer). Průvodcem a velitelem v jedné osobě byl Tomáš, zvaný Játro. K výpomoci měl svoji sestru a o naše žaludky se starali hned dva kuchaři. Nutno podotknout, že kuchaři si svým uměním zasloužili absolutorium!

Krátce za Brnem, na dálnici u Jihlavy, přišla vydatná bouřka, která zmírnila dusné prostředí v autobuse. To jsme však ještě netušili, jaké nadělení nám déšť přichystá hned následujícího dne. Celý den pak zakončilo bloudění po Českých Budějovicích a hledání poslední účastnice zájezdu - Boženky.

Následující den